Site Overlay

Warning: Undefined variable $post in /data/web/virtuals/182014/virtual/www/domains/annafaltova.cz/wp-content/themes/catch-vogue/inc/custom-header.php on line 235

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data/web/virtuals/182014/virtual/www/domains/annafaltova.cz/wp-content/themes/catch-vogue/inc/custom-header.php on line 235

Jak Tě mohu kontaktovat?

– Nejideálněji prostřednictvím e-mailu: anna.faltova.af@gmail.com, nebo info@annafaltova.cz , spousta lidí mi píše také přes Instagram direct (https://www.instagram.com/annafaltova/) ale upozorňuji, že je tam pravděpodobnost ztracení zprávy, kvůli většímu množství zpráv a faktu, že Instagram zprávy postupně vymaže.

Jak můžu redukovat tuk z oblasti břicha/nohou/rukou?

– Toto bohužel není tak úplně možné a je to především otázka genetiky- kde nám jde tuk jako první a kde jako poslední. Doporučuju se podívat na TOTO video, které jsem právě v návaznosti na tyto otázky vytvořila.
Podobná je často i otázka ohledně úzkého pasu. Na to téma jsem vytvořila video TADY.

Vytváříš jídelníčky?

– Ne. Mé svěřenkyně fungují na principu stravování IIFYM, mají dané makroživiny na každý den- gramáže bílkovin, sacharidů, tuků i vlákniny. Dále gramáže ovoce, zeleniny/ den, doporučené potraviny ze kterých si mohou jídla skládat, množství pití/ den a doporučené rozdělení makroživin- především v okolí tréninku.
Jídla a potraviny si pak volí sami v závislosti na jejich vlastní preferenci. „Jídelníček“ dle mého ve většině případů způsobuje lidem pocit „zakázaných potravin“ a bezmoci v případě, že se naskytnou v situaci, kdy nemohou mít své „to ono jedno“ připravené jídlo co jim trenér předepsal.. Vždy to ráda přirovnávám k rčení „Neházej lidem ryby, nauč je rybařit“. Naučí se tak dlouhodobě udržitelnému přístupu, znalosti co která potravina obsahuje, na co se nemá zapomínat, důvod proč takové potraviny zařazují a kombinování širokého spektra potravin. Kvalitní potraviny jim i tak tvoří minimálně 80-90% z denního příjmu.

Co denně jíš? Chtěla bych Tvou postavu.

– Důrazně upozorňuji a varuji ohledně kopírování jídla/ příjmu ostatních- Nedělej to! Jejich příjem je jejich příjem a Tvůj bude pravděpodobně potřeba úplně jiný. Pokud potřebuješ jen inspiraci na recepty, kombinace jídel, koukni ke mně na YouTube kanál, kde každý týden přidávám videa. Je tam spousta na téma jídlo, recepty. Můžeš je vyzkoušet a upravit podle vlastního příjmu.
– Pokud nevíš, jak si nastavit vlastní příjem, mrkni na TOTO video a na jeho druhý díl ohledně zapisování příjmu.

Je možné s Tebou začít spolupracovat?

– Jak jsem již psala v první otázce, nejlepší je komunikace přes e-mail. Můžeme se pobavit jaké máš ty dané představy o spolupráci, co bys od ní očekávala, v jaké jsi momentální fázi, jaký máš cíl a zda bychom si sedly i osobnostně (což je pro mě velice důležité při spolupracích).
Poté potřebuji aby klientka splňovala mé podmínky– Bez poruch příjmu potravy a pokročilá znalost základních cviků- jednoruční činky, osa, volná váha a stroje.
Pak pokud bude místo, vyplníme si podklady, dotazník na základě kterého vypracuju plány a můžeme spolupráci začít. Většinou je tu ale pořadník a slečny, které mají o spolupráci opravdu zájem, si musí na místečko počkat často i několik měsíců 🙂

Co používáš za suplementy, vitamíny? Kde kupuješ jídla, oblečení, doplňky k tréninku?

– Z tohoto důvodu jsem tady na webu vytvořila celou sekci věnovanou všem výše zmíněným odvětvím, které u mě uvidíte téměř denně. Vše je v ní rozdělené podle kategorií a každý produkt má odkaz přímo do e-shopu kde nakupuji.

Čím mohu nahradit protein z Tvého receptu?

– Protein je v receptech především pro přidání bílkoviny do daného jídla + kvůli sladké chuti a konzistenci potřebné k receptu. Samozřejmě to není nutnost ho používat.
Do receptů se dá pohodlně nahradit i například rozemletými ovesnými vločkami/ či moukou, pokud je to něco, co se bude péct. Doslazení je pak možné například medem, sirupem, sladidlem,.. To je už na každém podle chuti.
Na druhou stranu třeba mít na paměti, že hodnoty z receptu pak budou jiné a jídlo bude mít nižší hodnotu bílkovin. Ty jsou základní stavební látkou pro cvičence a také nás udrží déle syté. Protein určitě není žádná zakázaná látka, na trhu je spoustu dobrých a kvalitních variant, které chutnají opravdu skvěle.

Dnes je tolik informací, odkud brát kvalitní zdroje?

– Naprosto souhlasím s tvrzením, že dnes je tolik informací, až je to někdy možná na škodu. Na druhou stranu, je tu spousta skvělých informací/ stránek/ videí a to ÚPLNĚ ZADARMO. Stačí jen dobře hledat, měli bychom si těchto možností vážit.

– Weby:
Fitclan
Core Training
Institut moderní výživy
Body Hunters


Body Recomposition
Stronger by Science
A Workout Routine

Bodybuilding.com
Menno Henselmans

– YouTube účty s hodnotnými informacemi/ ukázkami:
Saturno Movement
Jeff Nippard
John Meadows
Jeremy Ethier
Hanna Oberg
Natacha Océane
Paul Revelia

Redefining Strenght

Máš slevu i na jiné firmy/produkty, než zveřejňuješ?

– Jiné slevy, než které zveřejním buď tady, nebo na sociálních sitích (YouTube, Instagram) pro vás zajistit nemůžu. Dávám si záležet s výběrem firem, s jakými spolupracuji a pokud se mi v rámci spolupráce podaří zajistit i nějaká sleva pro vás, dám o tom vždy vědět.

Často jíš později večer hodně jídla i sacharidů. Neuloží se do tuku?

– Tenhle mýtus je naštěstí už téměř všude zbořený, někdy se ale stále najdou lidi, kteří vám budou tvrdit, že to tak skutečně je. Bohužel.
– V kolik hodin jídlo sníš nezávisí na tom, zda se uloží do tuku nebo ne. Důležitý je celkový příjem za den/ týden. Samozřejmě, pokud bude tělo v hodně vysokém nadbytku, bude ukládat přebytečné zásoby do tuku (ať přestaneš jíst v 6 večer, nebo v 10), ale čas v kolik jídlo zkonzumuješ, s tímhle nesouvisí. Doporučuji určitě více samostudia (i z webů, které jsem zmiňovala výše) a názorná ukázka je například TENTO článek.
– U jídla později večer bych si jen dala pozor, kdyby bylo příliš těžké a těsně před spaním- pak by mohlo negativně ovlivnit spánek- toto je jediné negativum, co bych s tím pozorovala, každý si musí čas vychytat sám, podle toho v kolik chodí spát a jak velké je poslední jídlo.

– Sacharidy jsou další velký mýtus. Stejně jako u příjmu- Ano, v přehnaném nadbytku se bude ukládat do tuku- vyšší kcal příjem za den. Ale sami o sobě ne a nikdy nedoporučuju nikomu tuhle makroživinu vyřazovat nebo držet extrémně nízko, kor sportovci. Další pěkný článek na toto téma můžete najít například TADY.

Ztratila jsem menstruaci. Jak to mám řešit/co mám dělat? Bojím se, že přiberu.

– Bohužel hodně často tázaná otázka/ podobné příběhy. První co bych řekla- přijmi zodpovědnost za svoje jednání a za své ZDRAVÍ! Hodně jsem o tomto tématu mluvila v TOMTO videu a v návaznosti na něj vznikl i TENTO podcast se slečnou, která se na tyto případy specializuje do hloubky. Obojí doporučím poslechnout a věřím, že pak budeš mít mnohem více jasné důvody i jejich řešení.

Trpím poruchou příjmu. Pomohla by mi spolupráce s Tebou?

– Mrzí mě každá jednotlivá slečna, která něčím podobným prochází. Sama jsem v mladém věku blbla se stravou a tyhle ztracené roky mi bohužel nikdo nevrátí. Nicméně, já se na poruchy příjmu nespecializuji, jde kolikrát primárně o psychické problémy a celkově, je tam je třeba jiných odborníků– tudíž bych začala tam a oslovila odborníka specializujícího se přímo na tuto problematiku. Přínosná videa na toto téma, jsem viděla například TOTO a TOTO. Nicméně shlédnutí videa problém nevyřeší, určitě ne dlouhodobě a tam se vracím k oslovení odborníka na tento problém.

Chtěla bych zkusit závody. Mohla bych mít přípravu od Tebe?

– I když mě tenhle zájem a důvěra ve mě moc těší. Bohužel já slečny na závody nepřipravuji a myslím, že ani v budoucnu nebudu. Pokud se sháníš po doporučení, napiš mi na e-mail a mohu doporučit i podle lokality lidi, kteří vedou přípravy rozumně, které znám a se kterými mám i osobní zkušenost.

Jaké používáš fitness hodinky?

– Ve většině videí mám staré Fit Bit Charge 2. Náramky k nim jsou z Aliexpressu a podobných e-shopů.
– Od léta 2021 mám Fit Bit Versa 3.
Co se hodinek jako takových týče- využívám je pouze ke sledování denní aktivity (kroků) a času. Nedoporučuji se jimi řídit kvůli měření kcal a už vůbec ne přistupovat k tréninku tak, že ho děláš právě kvůli spálení kcal. To není správný vztah k pohybu ani ke sportu a může to později vyústit v mnohem větší problémy. Nehledě na to, že tyto metody měření vydaných kcal, jsou u hodinek nepřesné.

Na toto téma jsem dělala i celé video: ZDE.

Jaký používáš creatin? Vím, že jsi se jednou zmiňovala o problémech s pletí kvůli nekvalitnímu creatinu.

– Už xx let používám jeden jediný creatin. Nedám na něj dopustit a jako jediný mi nikdy nezpůsobil žádné vedlejší účinky. Je to Smartlabs Creatine Monohydrate, v sekci ZDE .
– Pokud by nebyl skladem, zkus kouknout na web výrobce: www.smartlabs.cz .

Jaké velikosti Galsari legín a topů/triček/mikin nosíš?

– Vše od Galsari- od legín, po vršky, mám ve velikosti S. Měřím 168 cm.
– Tohle je samozřejmě individuální a pokud by velikost neseděla, byla třeba vyměnit, obracejte se prosím přímo na firmy. Já s tímto skutečně nepomohu 🙂

Mám problémy s pletí, vím, že jsi s tím měla zkušenost. Co mám dělat?

– Tohle byl můj problém už celkem 2x, v rozmezí 2-3 let.
– Dělala jsem na tohle téma tenkrát i video, ale bohužel/ bohudík, jsem časem zjistila, že moje „dedukce“ a „důvody“ problému, nebyly správné- tudíž je smazané. Chystám video nové, kde vše shrnu.
– Vědomosti, informace i produkty, které mi nejvíce pomohly, patří VELKÉ DÍKY jen a jen slečně Olena Beley (má YouTube, podcast i web s články)- doporučuji vše od ní projít, problémy s pletí totiž nejsou jen špatnými metodami péče, špatnými produkty, ale opravdu hodně i psychikou. Její doporučení a metody mi opravdu zachránily pleť. Budu jí za to nadosmrti vděčná, že mi takhle otevřela oči! (i když ani neví, že existuju 🙂 Pochází z USA, ale žije v Paříži).

Smazali mi účet na Instagramu, vím že dřív i Tobě. Co mám dělat?

– Článek, který mi k tomuhle tehdy nejvíce pomohl byl TENTO . Posílala jsem fotku s číslem, jménem a nickem každý den, 10-15 minut vkuse. Je třeba si uvědomit, že Facebook/ Instagram je obrovská společnost a nějaký jeden váš e-mail ani nezaregistrují. Takto jsem to posílala asi 2-3 týdny a poté byl účet obnoven. Mrzí mě, komu všemu se toto děje i bez důvodu, ale věřím, že je způsob, jak ho získat zpátky. I pokud vám oznámí, že již není.

Jak upravuješ maso?

– Nevěřila bych, že tohle budu zařazovat do otázek, ale chodí jich na to tolik, že to tu musí mít své místo 😀 Kupuji hovězí zadní, nebo falešnou svíčkovou u řezníka (většinou kolem 1-1,5 kg). Dám ho celé do CrockPotu, osolím, opepřím a zapnu na HIGH po dobu 7,5 hodiny. Poté jen vyndám do mísy, roztrhám vidličkami a udělám si z něj porce, které zamrazím. Stejný postup mám s kuřecím, jen ho dávám na 4,5 hodiny.

Jaký opasek na cvičení používáš?

– Používám TENTO . Prosím berte na vědomí, že to není žádný „korzet“ nebo něco podobného. Používám ho primárně u cviků, kde mi podrží a podpoří střed těla- pomůže k větší síle ve cviku. Pokud ho mám pak i u jiných cviků, je pravděpodobně povolený, jen ho mám na sobě, protože jsem ho zatím nesundala/ za chvíli bych ho zase nandavala. Mám ho už několik let a drží pořád skvěle!

Co je to za boty, které nosíš na trénink nohou?

– Nosím TYTO . Mají opravdu pevnou podrážku a pomáhají mi především u dřepovacích a výpadových cviků. Na vše ostatní nosím svoje Skinners 🙂

Jaké trhačky používáš?

– Jsou to TYTO a ukazovala jsem je hodně v TOMTO videu.

Jsem nemocná, mám jít i přesto na trénink?

– Na tuhle otázku doporučuju přečíst TENTO článek, jelikož by odpověď byla celkem dlouhá a je tam vše krásně popsané, vysvětlené a zdůvodněné.

Kolik stojí Tvůj trenér?

– Pokud máš zájem o spolupráci s konkrétním trenérem, kontaktuj ohledně ceny přímo JEHO. Většina trenérů má s atlety smlouvy, které zahrnují určitou mlčenlivost. Osobně jsem si nikdy nevybírala trenéra podle ceny, ale většinou to tak je, že opravdu kvalitní a úspěšný trenér stojí více. Také třeba počítat s tím, že světoví a zahraniční trenéři mají tomu odpovídající cenu. Za mě to rozhodně stojí za to. Toto si už musí určit každý sám.